Chodnik na Strzelców będzie gotowy już za 2 tygodnie !

Informujemy, że staraniem Zarządu naszego osiedla udało się uzyskać zapewnienie od firmy ECOLAN, że chodnik wzdłuż ulicy Strzelców będzie ukończony w ciągu najbliższych dwóch tygodni. Nareszcie będziemy mogli bezpiecznie przejść do ulicy Wielkopolskiej. Nasze dzieci będą mogły bezpiecznie  dojść do przystanków autobusowych i udać się do szkoły! Miejmy nadzieję, że w trakcie modernizacji ulicy Strzelców powstaną juz wkrótce lampy oświetleniowe. Niestety, wieczorny powrót do domu, szczególnie porą zimową nadal  będzie  koszmarem. Ciąg chodnika będzie zakończony przy głównym wjeździe do osiedla i dalsza piesza komunikacja będzie przebiegała wzgłuż naszej wewnętrznej ulicy - Władysława Jagiełły. Równolegle zmodernizowane będzie  wyjście z naszego osiedla w okolicy boiska sportowego.

 

UWAGA:

 

Na ulicy Strzelców wieczorową porą jest bardzo duży ruch!  Widoczność jest ograniczoną,  bo nie ma oświetlenia, a samochody oślepiają.

Prosimy wszystkich pieszych poruszających sie o zmroku wzdłuż ulicy Strzelców o wzmożoną ostrożność.

Weźmy ze sobą latarkę, świecący telefon komórkowy, opaski odblaskowe lub nawet kamizelki odblaskowe.

Wręcz konieczne jest wyposażenie naszych dzieci w powyższe akcesoria, gdy idą same wzdłuż tej niebezpiecznej ulicy wieczorową porą !

Trzymajmy na uwięzi nasze psy na wieczornych spacerach !