EURO 2012 w Gdyni

  

 

 

 

         

 

             Przypominamy, że stadion Miejski w Gdyni mieści w naszej dzielnicy - Mały Kack. Bazą irlandzkiej reprezentacji w mistrzostwach Euro 2012 będzie Gdynia - zdecydowało Irlandzkie Stowarzyszenie Piłki Nożnej (FAI). Decyzja to efekt  wizyty piłkarskiej delegacji Irlandii i trenera reprezentacji Giovanniego Trapattoniego na Pomorzu. Gdynia wygrała z piętnastoma innymi lokalizacjami w Polsce i na Ukrainie.
Drużyna Irlandii będzie trenowała na Stadionie Miejskim w Gdyni.

"Późno dotarliśmy do Sopotu, ale nie odczuwamy już zmęczenia. Korzystny wpływ na nasze samopoczucie miało również ciepłe powitanie ze strony polskich kibiców. Jesteśmy podekscytowani faktem, że po wielu latach przerwy znaleźliśmy się w finale ważnej imprezy. Wierzymy, że uda nam się osiągnąć wartościowy sportowy wynik. Znaleźliśmy się w słabej grupie, ha, ha, to oczywiście żart. Rywali mamy bardzo wymagających, ale nie możemy ze strachem podejść do meczów z takimi zespołami jak Hiszpania i Włochy, tylko musimy wierzyć we własne siły. Liczę też na wsparcie miejscowych kibiców, bo nasz kraj, również z uwagi na wielu Polaków mieszkających w Irlandii, jest tutaj bardzo lubiany"   - stwierdził Robbie Keane, zawodnik Los Angeles Galaxy.
Irlandczycy przylecieli do Gdańska samolotem czarterowym bezpośrednio z Budapesztu, gdzie w poniedziałek wieczorem w towarzyskim meczu zremisowali z Węgrami 0:0. Ich lot był jednak opóźniony - zamiast o 1.20 wylądowali 65 minut później.
We wtorek o godzinie 17 na Stadionie Miejskim w Gdyni odbył się otwarty trening tego zespołu, który obejrzało około 12 tysięcy kibiców. Na trybunach pojawiła się wielka flaga z napisem "Witamy w Gdyni", a w niebo poszybowały balony w irlandzkich barwach.
"Nie spodziewałem się, że nasz trening zgromadzi na trybunach tak wiele osób. Przypuszczałem, że będzie ich tysiąc, może dwa" - przyznał trener Giovanni Trapattoni.

 

 

Gdyńska strefa kibica umiejscowiona będzie u zbiegu ulic Borchardta i Armii Krajowej, czyli w samym sercu miasta. Na ekranie o powierzchni 32 m2 obejrzeć będzie można wszystkie mecze w ramach EURO 2012. Gdyńską strefę  wybiorą raczej rodziny z dziećmi, gdyż gdyński Park Kibica będzie strefą, w której nie kupimy i nie wypijemy alkoholu. W parkowym otoczeniu, mecze śledzić będzie można stojąc lub siedząc na trawie, na kocu, leżaku czy parkowej ławce.

Będziemy zaciskać kciuki za naszych biało - czerwonych piłkarzy !