Stadion Arki

 

Na terenie naszej dzielnicy Małego Kacka leży nowy stadion Arki Gdynia.

Pojemność obiektu wynosi 15 400 miejsc i jest to stadion 3 kategorii UEFA (3 gwiazdki). Można na nim rozgrywać wszystkie mecze ligowe, mecze pucharowe, spotkania Ligi Europejskiej a także eliminacje, aż do fazy grupowej Ligi Mistrzów. Stadion spełnia wszystkie wymogi UEFA, a także FIFA odnośnie meczów międzypaństwowych.
Główna trybuna obiektu, nazwana została „Olimpijska”. Po tej stronie obiektu znajdują się loże vipowskie, szatnie, zaplecze dla sędziów, sala konferencyjna, pokoje trenerskie, oraz pokoje dla delegatów i obserwatorów PZPN.
Na „Górce”, trybunie najbardziej zagorzałych fanów znajdują się 2 sklepy oraz restauracja. Po stronie „Torów” umiejscowione jest zaplecze techniczne stadionu, oraz toalety i bar dla kibiców.
Ostatnia trybuna nazwana została GOSIR:

po tej stronie obiektu mieści się zaplecze biurowe, oraz mała sala konferencyjna. Sektor gości znajduje się po stronie „Torów”, liczy 750 miejsc. Płyta stadionu ma wymiary 120 na 80 metrów (razem z pasem sztucznej trawy wokół boiska) i jest w całości ogrzewana. Rozmiar boiska głównego to 105 na 68 metrów. Stadion oświetlany jest przez 4 wieże oświetleniowe o mocy 2000 lux.
Mecz inauguracyjny Arka Gdynia rozegrała 19 lutego 2011 roku z bułgarską drużyną - Beroa Stara Zagora (1:1). Arka grała  w historii z tą drużyną jedyny mecz w Pucharze UEFA w 1979 roku i stąd wybór tej drużyny. 19 lutego 2011 to oficjalny dzień powstania tego nowego obiektu sportowego w Gdyni - Małym Kacku.

Stadion przy ul. Olimpijskiej znalazł się na liście rekomendowanych przez UEFA centrów pobytowych przeznaczonych dla drużyn zagranicznych uczestniczących w piłkarskich mistrzostwach Europy w 2012 r.

 

 

Zachęcamy wszystkich mieszkańców , a szczególnie młodzież do zwiedzania nowego stadionu:

 

Zwiedzanie możliwe jest:

  • codziennie w godz. od 7:30 – 15:30
  • trwa ok. 35-40 min.  - wejście od ul. Olimpijskiej przez Recepcję – (tzw. Kolorowe szybki)